1 % PODATKU

Logo1%Jeżeli jesteś tak zwanym podatnikiem dodatkowo obarczonym podatkiem dochodowym od osób fizycznych lub podatnikiem ryczałtowym lub podatnikiem oddającym podatek liniowy, a do tego jest w Tobie chęć niesienia pomocy potrzebującym, to możesz zrealizować swoje pragnienie. Nie będzie Cię to nic kosztować, ale pod jednym warunkiem: musisz to zrobić bardzo dokładnie, zgodnie z Ustawą o Działalności Pożytku Publicznego i Wolontariacie (i z wolną jej interpretacją przez urzędników skarbowych :)). Dokładne informacje na temat akcji Przekaż 1 % swojego podatku dochodowego znajdziesz w portalu organizacji pozarządowych – www.pozytek.ngo.pl .

Całą rodziną wspieramy tę akcję. Z bazy danych o Organizacjach pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku możesz znaleźć i wspomóc tę, która według Ciebie zajmuje się rozwiązywaniem najważniejszych problemów.

Możesz wspomóc w ten sposób również Ulę. Dzięki uprzejmości Fundacji Zdążyć z Pomocą, organizacji pożytku publicznego od 2004 r., istnieje możliwość przekazania 1 % podatku na rzecz leczenia i rehabilitacji Uli. Jak to zrobić?

  • wypełnić odpowiedni formularz pit oraz obliczyć 1% należnego podatku;
  • w rubryce Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP), w oknie Numer KRS wpisać: 0000037904 (od 2011 r. Urzędy Skarbowe przesyłają wnioskowane kwoty tylko na podstawie numeru KRS, nie podajemy nazwy organizacji pożytku publicznego);
  • w rubryce Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP), w oknie Wnioskowana kwota wpisać: wysokość wnioskowanej (zadeklarowanej) wpłaty, która nie może przekrocyć kwoty odpowiadającej 1% podatku należnego;
  • w rubryce Informacje Uzupełniające, znajdującej się bezpośrednio pod rubryką Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego, w oknie Cel szczegółowy 1%, wpisać: 3827 Jędrusik Urszula;
  • w rubryce Informacje Uzupełniające prosimy zaznaczyć kwadrat w celu przekazania danych osobowych podatnika ogranizacji OPP (niewymagane).
  • w rubryce Informacje Uzupełniające, w oknie Dane ułatwiające kontakt z podatnikiem, można wpisać: imię, nazwisko, adres, telefon, e-mail, itp. (niewymagane);

Poniżej udostępniamy z prawem do dalszego rozpowszechniania ulotkę z instrukcją Jak przekazać 1 procent należnego podatku na rzecz leczenia i rehabilitacji Uli:
1% dla Uli – 636 KB

Jeżeli wypełniasz PIT używając komputera możesz tutaj pobrać program, za pomocą którego wypełnisz dowolny formularz. Program sam nada nr KRS Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Tobie pozostanie wypełnienie rubryki Cel szczegółowy 1%, wpisując: 3827 Jędrusik Urszula.

Wszystkim, którzy w ten sposób wspomogą nas w opiece nad naszą Ulą, z góry bardzo dziękujemy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.