3 czerwca ’12

Można zapomnieć umyć zęby, prawda?!  Można zapomnieć wziąć codzienną tabletkę. Albo, z tego samego powodu, nie pojechać na rehabilitację lub nie odrobić domowych zadań, czego przykładem może być mój starszy brat. Czemu nie?!  Ale zapomnieć o Dniu Dziecka?! Nigdy!
Ładnie się ubrać, przykryć sukienką te okropne gipsy. Nie da rady! Dobrze. Muszę je umyć albo chociaż wyczyścić. Wyglądać jak księżniczka – to moje motto. Ale jak z tymi łuskami na nogach wyglądać na poważną panienkę. „Ale Ty wyglądasz jak księżniczka, a nawet jak królowa – Gipsy Queen” – powiedział z uśmiechem tata.
Bal w rytmach afrykańskich, przygotowany przez hospicjum, udał się znakomicie. Dawno się tak nie bawiłam i tyle nie tańczyłam co w tę niedzielę. Taniec mam we krwi – ciekawe dlaczego?*

*Przypis redakcji portalu swiatuli.pl: Taniec mam we krwi – ciekawe dlaczego?  – Ula przeszła, w swoim ośmioletnim życiu, wiele transfuzji krwi. Kto wie, kto był jednym z tych anonimowych bohaterów. Czy w Uli żyłach płynie cygańska krew?

 

Możesz również polubić